Adathalász e-mail

2016. július 12., 11:59

Egy új adathalász e-mail bukkant fel egyetemünkön. A hamisított Pécsi Tudományegyetem <info@pte.hu> címről érkező, tört magyarsággal íródott levél arra próbálja rávenni a felhasználót, hogy egy külső oldalra vezető linkre kattintva adja meg felhasználói nevét és jelszavát.

A PTE munkatársai természetesen

• nem írnak tört magyarsággal levelet a felhasználóiknak;
  • nem irányítják a felhasználót külső, nem egyetemi oldalra;
  • és különösen soha nem kérik a felhasználók adatait, jelszavát!

Az ilyen levelek kivétel nélkül ú.n. adathalász levelek, ne válaszoljon rájuk és ne kövesse a benne lévő utasításokat!

Amennyiben mégis megadta adatait, kérjük sürgősen keresse fel a Számítástechnikai Szolgáltató Központot (E/217. iroda), és igényeljen új jelszót!

A most terjedő adathalász e-mail a következőképp néz ki:

Küldő: Pécsi Tudományegyetem <info@pte.hu>
Tárgy: fiókfrissítés

Az elofizetés lejárt e-mail fiók és a webes e-mail fiók van szó, hogy fel kell függeszteni,Erósítse meg a fiók, hogy az e-mail aktív. Kattints ide, hogy bóvítse ki a fiókot, vagy az alábbi linkre

Kattints ide